Hawijch & Valère
Violiste Hawijch Elders en pianist Valère Burnon, winnaars van diverse internationale prijzen, brengen samen hun VIRTUOOS debuut-cd uit met werken van onder anderen Poulenc en Tsjaikovski.
Steun talenttraject VIRTUOOS
Voor €15,- per jaar ontvang je drie keer magazine VIRTUOOS inclusief de debuut-cd's (ook als download en stream) van de nieuwste generatie topmusici.
De musici
Violiste Hawijch Elders (1998) wordt geprezen om haar geweldige techniek en grote muzikaliteit. Vorig jaar kreeg ze de eerste prijs uitgereikt op het Premio Internazionale Antonio Mormone, een van de meest prestigieuze internationale vioolconcoursen van dit moment. Eerder won ze onder meer de Vioolbeurs van het Kersjes Fonds en de publieksprijs van het Oskar Back. Hawijch wordt gezien als een van de meest veelbelovende violisten van de nieuwe generatie.
Pianist Valère Burnon (1998) en Hawijch kennen elkaar van hun opleiding aan de Koningin Elisabeth Muziekkapel in Waterloo. Valère begon zijn muzikale loopbaan als zesjarige op de viool, maar ontdekte al snel zijn talent voor de piano. Hij wordt geprezen om zijn muzikale rijpheid en lyriek en won diverse prijzen, waaronder vorig jaar de derde prijs bij de prestigieuze Queen Elisabeth Competition. Valère treedt internationaal op en is daarnaast docent kamermuziek aan het conservatorium van Luik.
AVROTROS talenttraject VIRTUOOS
Waarin de nieuwste generatie topmusici een podium krijgt op radio en tv.
Over de cd
De cd met werken van Poulenc, Tsjaikovksi, Ysaÿe, en een nieuw opdrachtwerk geschreven door componist Tijmen van Tol komt naar verwachting half mei uit en wordt exclusief toegezonden aan de leden van AVROTROS Klassiek, die daarmee talenttraject VIRTUOOS steunen.
Agenda
19 mei 2026 | VIRTUOOS-magazine inclusief cd Hawijch en Valère thuisbezorgd bij VIRTUOOS-leden
22 mei 2026 | Deel van de cd te beluisteren via streamingdiensten
21 mei 2027 | AVROTROS Vrijdagconcert | VIRTUOZEN Stefano Bruno, Hawijch Elders en Ivan Petrenko spelen soloconcerten met het Radio Filharmonisch Orkest | TivoliVredenburg
23 mei 2027 | Het Zondagochtend Concert | VIRTUOZEN Stefano Bruno, Hawijch Elders en Ivan Petrenko spelen soloconcerten met het Radio Filharmonisch Orkest | Het Concertgebouw