AVROTROS
Krabbé zoektKrabbé zoekt
Krabbé zoektKrabbé zoekt

Jeroen Krabbé gaat op zoek naar Georgia O'Keeffe

  1. Krabbé zoekt
  2. Kunst

In het zevende seizoen van Krabbé zoekt gaat Jeroen Krabbé op zoek naar kunstenaar Georgia O'Keeffe (1887-1986). Zij is de eerste vrouwelijke kunstenaar die in Amerika een sterrenstatus bereikte in een door mannen gedomineerde kunstwereld. 

De moeder van de moderne Amerikaanse kunst

Terwijl mannelijke critici haar iconische bloemschilderijen onderuit probeerden te halen door het te seksualiseren, werd ze al tijdens haar leven bestempeld als ‘de moeder van de moderne Amerikaanse kunst’. 

In 2014 verbrak ze alle records toen een van haar werken voor maar liefst 44,4 miljoen dollar werd geveild. Dit was heel lang het duurste werk ooit van een vrouwelijke kunstenaar. 

AVROTROS

Jeroen Krabbé tijdens de opnames van Krabbé zoekt O'Keeffe

AVROTROS

Georgia O'Keeffe: Blue and Green Music (1921)

Art Institute of Chicago
AVROTROS

Beelden uit Krabbé zoekt O'Keeffe

Verfijning, puurheid en kwetsbaarheid

Jeroen Krabbé: ‘In Amerika is O’Keeffe een absolute legende, maar in Europa kennen veel mensen haar naam niet. En dat terwijl haar werk en leven zo ongelooflijk boeiend zijn. 

O’Keeffe woonde en werkte in New York op het moment dat deze stad hét epicentrum van de kunstwereld, maar ook van de moderne wereld was. De wolkenkrabbers schoten om haar heen uit de grond, maar ze vond juist in de woestijn in New Mexico de broodnodige rust en inspiratie. Daar maakte ze haar indrukwekkende schilderijen van bloemen en woestijnlandschappen. Het zijn uitingen van verfijning, puurheid en kwetsbaarheid in een wereld die maar doorraast.’

Krabbé zoekt O’Keeffe zie je in het najaar van 2027 bij AVROTROS op NPO 2.

Advertentie via Ster.nl

Meer

MeerMeer

Anders

AndersAnders