Hoe gaat het nu met Nelleke en Jörn uit Ik Vertrek? – ‘Elkaar verloren in hun droompension in Oostenrijk’
Let op: dit hoort bij uitzending 18 februari 2025
Vol energie beginnen Nelleke en Jörn aan de renovatie van hun pension. Terwijl de verbouwing vordert, beseffen ze dat ze elkaar ‘onderweg verloren zijn’.
Wat begint als een gezamenlijke droom, eindigt in een onverwachte breuk.
Hoe gaat het nu? Zet Nelleke haar plannen door? En hoe pakt Jörn de draad weer op?
Update Nelleke en Jörn - Divilla Seeboden - Oostenrijk
Een nieuw begin
Onze emigratie naar Oostenrijk en de onverwachte wending
In het afgelopen half jaar is er veel gebeurd. Op 1 september 2024 kregen wij de sleutel van onze villa in Seeboden, Oostenrijk. Met veel enthousiasme en energie hebben we maandenlang hard gewerkt om ons nieuwe thuis op te bouwen.
Gelukkig kregen we hierbij heel veel hulp van vrienden, familie en professionals, wat ons enorm heeft geholpen in deze periode.
Een moeilijke beslissing
Tijdens de eerste maanden van onze emigratie kwamen we tot de realisatie dat we niet meer bij elkaar pasten. De droom om samen de villa om te toveren tot iets moois hield ons samen, maar de liefde bleek helaas voorbij. Dit was een moeilijke conclusie na meer dan zeven jaar samen te zijn geweest.
Voor Nelleke voelde Oostenrijk als de juiste plek om te blijven en ze wilde het huis dan ook graag aanhouden. Voor Jörn voelde Nederland beter en hij besloot terug naar Zwolle te verhuizen. Dit was een lastige keuze, maar uiteindelijk een noodzakelijke stap voor beiden.
Jörn terug naar Nederland
De tijd tussen deze beslissing en de uitzending van ons avontuur was kort. De laatste opnames van Ik Vertrek waren halverwege januari 2025 en slechts een maand voor de uitzending.
Het was een intens en emotioneel proces, maar we hebben gelukkig nog veel en goed contact. Dit is ook nodig, want er moet nog veel geregeld worden. Natuurlijk hebben we ook nog steeds contact met onze schoonfamilies en gezamenlijke vrienden. Hierin is gelukkig weinig veranderd.
‘Beter spijt van iets wat je hebt gedaan, dan spijt van iets wat je niet hebt gedaan.’ - Jörn
Ik (Jörn) ben inmiddels weer in Nederland en heb mijn leven hier opnieuw opgepakt. Ik ben begonnen met een nieuwe baan en geef wiskunde op een middelbare school in de buurt van Zwolle.
Het is fijn om weer voor de klas te staan en me te focussen op wat ik het liefste doe. Daarnaast is het prettig om oude hobby's weer op te pakken en opnieuw in een vertrouwde omgeving te zijn.
De eerste weken in Nederland waren onwennig, zeker omdat veel bekenden nog niet wisten van mijn terugkeer. Maar inmiddels is die fase voorbij en kan ik mij richten op de toekomst. Mijn volgende doel is het vinden van een woning in Zwolle en focussen op het lesgeven.
Nelleke’s toekomst in Oostenrijk
Ondertussen werk ik (Nelleke) hard om mijn droom in Oostenrijk te verwezenlijken. Ik heb me volledig gefocust op mijn werk buiten de villa én het afmaken van het tweede appartement. Mijn doel is om vanaf april 2025 de eerste gasten te kunnen ontvangen.
Ondanks de grote veranderingen en de drukte van mijn werk, krijg ik veel steun van familie en vrienden. Vanaf april zullen de eerste twee appartementen beschikbaar zijn voor verhuur, wat een spannende nieuwe fase is.
Over vijf jaar hoop ik dat alle vijf de appartementen en de bistro klaar zijn, zodat ik hier een goedlopend bedrijf kan runnen.
‘Geen spijt dat ik hier naartoe verhuisd ben, maar samen was het nog leuker geweest’ - Nelleke
Een nieuw hoofdstuk
Hoewel de afgelopen maanden veel onverwachte wendingen hebben gebracht, kijken we beiden met vertrouwen naar de toekomst. Ik zet mijn droom voort in Oostenrijk en Jörn heeft zijn plek weer gevonden in Nederland.
Soms lopen dingen anders dan gepland, maar uiteindelijk leidt elke verandering tot nieuwe kansen en mogelijkheden. We blijven positief en kijken uit naar wat de toekomst ons brengt.