Kandidaten krijgen coaching
Aan het eind van aflevering 1 werd duidelijk dat iedereen door mocht naar de volgende ronde en dat iedereen aan de slag mocht gaan met één van de speciale Maestro-coaches. Dirigenten Micha Hamel en Chloe Rooke gaven de kandidaten persoonlijke begeleiding bij het instuderen van hun partituur.
Masterclass
Juryvoorzitter en dirigent Ed Spanjaard gaf bovendien een masterclass slagtechniek (de eerste tel is áltijd naar beneden) en dirigeer-etiquette (geef de concertmeester altijd een hand).
Welke kandidaat zwaait af?
Bij lang niet alle kandidaten verliep het optreden soepeltjes... De zenuwachtige Roos dirigeerde 'Danza delle ore' en dat sloeg volledig over de kop. Samen met Pepijn Lanen belandde ze in de gevarenzone. Het orkest mocht stemmen op hun favoriete kandidaat en een meerderheid (52 % van de stemmen) koos voor Pepijn. Voor Roos eindigt dus het avontuur.